Home News Lastavica obdržela hlavní cenu za nakladatelský počin roku na 22. mezinárodním veletrhu knih a učiva 2010 v Sarajevu
Lastavica obdržela hlavní cenu za nakladatelský počin roku na 22. mezinárodním veletrhu knih a učiva 2010 v Sarajevu Print E-mail
There are no translations available.

 
 

Občanské sdružení "Lastavica" z Prahy obdrželo na 22. mezinárodním knižním veletrhu knih a učiva v Sarajevu 2010 (BiH) cenu za nakladatelský počin roku 2009 za spisy Iva Andriće, jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu z bývalé Jugoslávie spoluvydavatel SLOT Game a.s., Karlovy Vary

Spisy jsou vydány v češtině v rámci edice „Slovanský Jih přátelům českým“ v šesti svazcích: Most na Drině; Travnická kronika; Jelena, žena která není; Vezírův slon; Dům o samotě, Omerpaša Latas; Znamení u cesty.

 


Zajímavostí je, že první cizojazyčné vydání děl Iva Andriće vyšlo právě v češtině, a to roku 1919, jednalo se o Andrićovu prvotinu Ex ponto.

Na přípravě textu současného vydání se podíleli: Dušan Karpatský jako editor, Irena Wenigová jako redaktorka; jako překladatelé O. F. Babler, Milada Černá, Jiří Fiedler, Dušan Karpatský, Viktor Kudělka, Milada Nedvědová a Vladimír Togner.

Graficky edici upravil Miloš Jirsa a Pavel Sivko, design obálky Patrik Svoboda, marketing Kateřina Quirenzová a Markéta Azemovičová, tisk Triangl, a. s.

Vydavatelem je občanské sdružení Lastavica, generální partner SLOT Game a. s., pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma.

 

KONTAKTY:

Luka Praha o.s.

Veso Djorem

Újezd 33/402

118 00 Praha 1 – Malá Strana

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

www.lukapraha.cz |www.ivoandric.cz

 

Partners

Slotgame

Aida & Milutin Perićovi

Luka Praha

 

Zaduzbina Ive Andrica

Lukalu

VesoDjorem.eu