Home Novinky
Spisy Iva Andriće na knižním veletrhu Svět knihy v Praze Tisk Email

    

Spisy Iva Andriće na knižním veletrhu Svět knihy v Praze

 

Občanské sdružení Luka Praha se sídlem v Praze představí svůj vydavatelský počin Spisy Iva Andriće na letošním knižním veletrhu Svět knihy v Praze. Budeme sdílet výstavní prostor spolu s nakladatelstvím Art Libri, od 13.5. do 16.5. nás tak najdete ve stánku L805 v hale vlevo.

Spisy Iva Andriće, jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu z bývalé Jugoslávie, byly vydány na podzim roku 2009 v češtině v rámci edice „Slovanský Jih přátelům českým“ v šesti svazcích: Most na Drině; Travnická kronika; Jelena, žena která není; Vezírův slon; Dům o samotě, Omerpaša Latas; Znamení u cesty.

Celý článek...
 
Lastavica obdržela hlavní cenu za nakladatelský počin roku na 22. mezinárodním veletrhu knih a učiva 2010 v Sarajevu Tisk Email

 
 

Občanské sdružení "Lastavica" z Prahy obdrželo na 22. mezinárodním knižním veletrhu knih a učiva v Sarajevu 2010 (BiH) cenu za nakladatelský počin roku 2009 za spisy Iva Andriće, jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu z bývalé Jugoslávie spoluvydavatel SLOT Game a.s., Karlovy Vary

Spisy jsou vydány v češtině v rámci edice „Slovanský Jih přátelům českým“ v šesti svazcích: Most na Drině; Travnická kronika; Jelena, žena která není; Vezírův slon; Dům o samotě, Omerpaša Latas; Znamení u cesty.

Celý článek...
 
Vážení přátelé Tisk Email

Chvilku jsme odpočívali po – dá se snad říci – velmi úspěšném koncertu s názvem „Slovanský Jih přátelům českým“ Gorana Bregoviće, ale zároveň jsme se také vrátili k nejdůležitějšímu, náročnému, ale příjemnému projektu.

Za velké pomoci malého počtu našich milých spolupracovníků jsme připravili nejrozsáhlejší vydání díla našeho jediného nositele Nobelovy ceny za literaturu Iva Andriće v českém jazyce. Většinu knih darujeme knihovnám a školám v České republice.

Čerstvá tiskařská barva provoněla pražské ulice 30. listopadu 2009 a naši čeští přátelé si můžou přečíst tato díla:

Celý článek...
 


Partneři

Slotgame

Aida & Milutin Perićovi

Luka Praha

 

Zaduzbina Ive Andrica

Lukalu

VesoDjorem.eu